Jo Hockley - Kurucu

“Merhaba, ben Jo Hockley, Toddlebike’ın kurucusu.

Gerçi Toddlebike’ın ilk versiyonu için övgüyü sahiplenemem – Belçika’da tatildeyken kuzeninin yemek odasındaki küçük, canlı renklere sahip bisikleti farkedip, ona adeta aşık olan, oğlum Elliot’tı. Elliot 18 aylıkken aktif ve bağımsızdı ve bebek arabasından da nefret ediyordu; fakat denge bisikletleri veya scooterlar için de çok küçüktü. Onu, bu muntazam küçük makinenin üzerinde gördüğüm andan itibaren, bağımsız biçimde bisiklet binmeye doğru giden bir adım olarak aradığımız ürünün tam olarak bu olduğunu görebiliyordum.

Birleşik Krallık’a (İngiltere) dönerken ve benzer bir ürünün olmadığını farkederken, Üretici’yle münhasır haklar için müzakerede bulundum ve Toddlebike doğmuş oldu.

Başlangıçta, orijinal tasarımda bazı değişiklikler oldu – ev içi kullanımda daha sessiz bir sürüş için pürüzsüz tekerlekler tasarlandı ve Birleşik Krallık pazarı için bazı ek kalite güvenceleri sağlandı.

İlk olarak birkaç bağımsız bisiklet mağazasıyla birlikte internet üzerinden satışa geçtik. Bisiklet endüstrisi, bisiklet binen çocuk fotoğrafında – bir çocuğun bisiklete binme yolculuğunda ilk adım olarak, Toddlebike’ın nereye oturduğunu derhal kavradı ve harika yorumlara ve kritiklere boğulduk.

2012 sonunda, ağırlıklı olarak bisiklet severlerden oluşan oldukça coşkulu bir hayran kitlesine sahip olduk fakat Toddlebike’ı daha ana akım bir kitleyle tanıştırmak için bir yol bulmamız gerekiyordu – ki bu da Toddlebike’ı John Lewis mağazasının raflarında satışa sunma fırsatını kazanma şansı sunan PitchUp yarışmasına başvurduğum zaman gerçekleşti (John Lewis, Birleşik Krallık’ın en büyük perakende mağazalarından birisidir ve her sene düzenlediği PitchUp yarışmasıyla, kazanan girişimcilere ürünlerini mağazasında satma imkanı sunmaktadır).

Toddlebike, onların iş fikrini ikame etmek için John Lewis Genel Merkezi’ne gönderilen 12 Finalistten birisi olarak seçildi. Heyet, Toddlebike’ın dehasını ve onun, firmanın bebek sürmeli oyuncaklarıyla, bisiklet veya scooter gibi daha büyük çocuklar için olan oyuncakları arasındaki boşluğu nasıl dolduracağını anında farketti. 6 ay sonra Toddlebike, tüm John Lewis mağazalarında ve internet sitesinde satıştaydı.

O zamandan beri herşey harika gidiyor – güvenli bir şekilde yürümeye başlamalarından itibaren çocuklar için bisiklet sürmeye giden yolun yapı taşlarını sunmak adına çocuk bakımı ve bisikletçilik organizasyonlarıyla birlikte çalışıyoruz. SureStart, Sustrans, Early Years Cycling Projects, Cycling Festivals gibi birçok organizasyonda ve çocuk bakımı organizasyonlarında artık Toddlebike filoları bulmanız mümkün ve Toddlebike’ın Amazon.com’da 1 numaralı en çok satılan ürün olmasının yanında almaya devam ettiğimiz geri bildirimler şahane.

2015’te, ona şık, modern bir görünüm vererek ve onu bu kadar başarılı kılan anahtar özelliklerin üzerinden gidecek şekilde bazı fiziksel iyileştirmeler yaparak, Toddlebike’ı tekrar dizayn etme şansını bulduk. Şimdiye kadar harika bir deneyim oldu – Elliot şimdi 7 yaşında ve gelişme sürecinde Toddlebike’tan denge bisikletine ve sonra da 4üncü doğumgününde herhangi bir denge tekeri olmadan bisiklete geçiş yaptı. 2 küçük kız kardeşi de hemen peşi sıra onu takip ediyorlar!

Bu çılgın yolculuk boyunca gördüğümüz destek için fazlasıyla minnettarım ve Toddlebike’tan bir sonraki adım olan denge bisikletine, oradan da sonunda bisiklete geçen Toddlebike kullanıcısı çocuklarımızın fotoğraflarını görmeye bayılıyorum.

Add to cart